پروژه ها

پروژه ها (7)

کلیه  پروژه ها  در  ارتباط  با  هنر  سه بعدی (Stereoscopy) می باشد که  از  سال  1368  آغاز  گردیده  و  تا  به امروز  ادامه  داشته  است.

خدمات فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و مشارکت در پروژه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی

 

این وب سایت از سال 1999 میلادی متعلق به نماینده ایران در انجمن بین المللی استریوسکوپی می باشد و هدف از راه اندازی آن ارائه خدمات و محصولات هنرهای سه بعدی استریوسکوپی با تکنولوژی روز جهان می باشد و همچنین حاوی مقالاتی است برای حفظ سلامت در تولیدات سه بعدی و ارتقاء سواد بصری سه بعدی برای عموم مردم . . .

UN

فرامرز قهرمانی فر نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپی در ایران

برای ترویج و نشر هنر سه بعدی در جهان باید محصولات سه بعدی سالم را به مردم ارائه داد و این مردم هستند که خوب و بد را تشخیص می دهند و تصمیم گیرنده خواهند بود.

فعالیت تخصصی من در فیلمبرداری - فیلمسازی سه بعدی و عکاسی سه بعدی "StereoPhotography" می باشد و سعی می کنم در اینجا شما را با کار و تولید محصولات سه بعدی خود آشنا کنم.

برای این منظور می توانید به لینک های زیر رجوع فرمائید ...

 

 

________________________________________________________________

سرویس و خدمات فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی و سایر موارد را به علاقمندان و افرادی که مایل هستند از خود و خانواده خود فیلم سه بعدی و عکس سه بعدی داشته باشند را در قالب های زیر معرفی می کنیم.

عکس و فیلم فقط برای یک بار از لحظات زندگی ما را ثبت می کند و دیگر قابل تکرار نمی باشد. با فناوری روز جهان در زمینه تصاویر سه بعدی شما می توانید لحظات خود را با تکنولوژی فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی ثبت کنید و از آن لذت بیشتری ببرید.

باعث خوشحالی و افتخار خواهد بود که ما می توانیم شرایط و موارد زیر را برای ایرانی های مقیم خارج از کشور فراهم سازیم و همچنین شما می توانید با ما همکاری داشته باشید تا بتوانیم از موارد زیر برای کشوری که مقیم آنجا هستید استفاده کنیم و در این همکاری شما هم ذی نفع خواهید بود.

شرایط همکاری به صورت تفاهمی "ترجیحا در قالب یک قرارداد از طرف وکیل طرفین" خواهد بود.

بنابراین از شنیدن پیشنهاد و یا انتقادهای سازنده شما خوشحال خواهیم شد و از آنها استقبال می کنیم.

آدرس ایمیل: آدرس ایمیل

تماس-با-ما

________________________________________________________________

لیست خدمات و سرویس های سه بعدی

 

1) فیلمبرداری سه بعدی سینمایی
2) فیلمبرداری سه بعدی فیلم های مستند
3) فیلمبرداری سه بعدی برای تلویزیون های سه بعدی
3) سه بعدی برای همه تلویزیون های معمولی و شبکه های تلویزیونی
4) فیلمبرداری سه بعدی از کنسرت ها و سایر برنامه های هنری
5) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از تئاتر
6) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از پروژه های صنعتی
7) فیلمبرداری و ساخت تیزرهای سه بعدی تبلیغاتی و تجاری
8) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از مراسم و مجالس و جشن ها
9) برگزاری نمایشگاه های عکاسی سه بعدی آموزشی - فرهنگی - هنری و تجاری
10) کارگردانی و نظارت کیفی تولید فیلم های سه بعدی آموزشی - انیمیشن - داستانی و تبلیغاتی
11) کارگردانی و نظارت کیفی تولید فیلم های سه بعدی داستانی

 

تولید محصولات سه بعدی

 

12) طراحی و چاپ کارت پستال های سه بعدی + عینک های سه بعدی
13) طراحی و چاپ پوسترهای سه بعدی آموزشی - تزئینی - ورزشی - هنری و غیره ...
14) ساخت و تولید موسیقی اسلاید سه بعدی سه بعدی + عینک های سه بعدی
15) ساخت و تولید آلبوم های موزیکال سه بعدی از هنرمندان آهنگساز و خوانندگان مطرح روز با صدای دالبی
16) طراحی و تولید کتاب سه بعدی سه بعدی + عینک های سه بعدی
17) تولید سفارشی عینک های سه بعدی آناگلیف با تضمین کیفیت و طراحی ویژه

 

آموزش و تدریس

 

18  ) برگزاری WorkShop عکاسی سه بعدی و آموزش نرم افزار مربوط به ساخت تصاویر سه بعدی در 5 جلسه
19) آموزش تولید عینک های سه بعدی

 

 

فرهنگی هنری

 

20) عکاسی سه بعدی و چاپ سه بعدی کتاب با موضوعات سفارشی و برگزاری نمایشگاه عکس سه بعدی و دو بعدی به منظور رونمایی از کتاب

________________________________________________________________

 

طرح ایجاد منافع و سود مشترک مالی برای سرمایه گذار و تولید کننده:

سرمایه گذاری در وقت و صرف انرژی برای کسب درآمد و کاری مناسب همیشه نتیجه مثبت به همراه ندارد، چرا که امکان دارد آن طرح و پروژه قبلا چندین بار اجرا شده باشد و مورد توجه قرار نگیرد، ولی اگر با تکنولوژی روز دنیا همراه و همگام باشد حتما نتیجه قابل توجهی را کسب خواهد کرد به همین دلیل سینمای هالیوود و سایر کمپانی های بزرگ و کوچک سینمایی برای هر فیلمی که می سازند نسخه سه بعدی آن را هم می سازند تا در کنار فروش فیلم خود از تکنولوژی روز در قالب ورژن سه بعدی سود بیشتری ببرند، این موضوع در حالی اتفاق می افتد که بعضی از فیلم های سینمایی مطرح (مانند Gravity) از لحاظ تکنیکی و سناریو واقعا نیازی به ورژن سه بعدی ندارند اما سیاست کلی تهیه کنندگان سینمای امریکا و اروپا گاهی اوقات بر مبنای فروش و سود بیشتر می باشد . . .

حال می خواهیم به این نتیجه برسیم که ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی منافع و سود مالی خود را به همراه خواهد داشت . . . اما تولید عینک های سه بعدی بحثی دیگر است که منافع و سود مالی چشمگیرتری را در بر می گیرد، به طوری که اگر برنامه سه بعدی (حتی در حد یک کلیپ و یا تیزر تبلیغاتی) از طریق یک شبکه تلویزیونی پخش شود نیاز به میلیونها عینک سه بعدی خواهد داشت که سود آن بسیار قابل توجه خواهد بود و همچنین در امتداد آن بسیاری از شبکه های تلویزیونی برای رقابت به سمت گروه سازنده برنامه های سه بعدی جذب خواهند شد و . . .

پیشنهاد و ایده ما به علاقمندان:

سرمایه گذاری برای کارگاه تولید عینک سه بعدی و ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی خارج از ایران با ما و مطرح کردن ایده به شبکه های تلویزیونی از شما.

ساخت میلیون ها عینک سه بعدی برای برنامه های تلویزیونی سود کلانی به همراه خواهد داشت که ما سعی داریم به دلایل زیادی این طرح را به غیر از ایران در سایر کشورها برنامه ریزی و اجرا کنیم و از کسانی که مایل به همکاری هستند دعوت می کنیم جهت مذاکره با ما تماس داشته باشند تا طرح کلی را به صورت شفاهی عنوان کنم . . .

 

الف) سرویس عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی با صدای دالبی برای مشتریان مقیم خارج از کشور بسیار ساده و طبق قرارداد بین سفارش دهنده و مشتری، به واسطه وکلای مربوطه انجام خواهد گرفت که این موضوع می تواند به صورت تفاهمی نیز انجام پذیرد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه از این سرویس به منظور فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از مراسم جشن و میهمانی های خود برای تلویزیون های سه بعدی شخصی بهره مند شوید و یادگاری استثنایی از خود داشته باشید. نتیجه و خروجی فیلم سه بعدی و عکس های سه بعدی بر روی 3D Blu-ray Disk با صدای دالبی و یا سایر فرمت های دلخواه شما ارائه خواهد شد.

ب) همچنین کارگردان ها و تهیه کنندگان شبکه های تلویزیونی می توانند به منظور تولید برنامه های سه بعدی (با همکاری دوجانبه) جهت شبکه های تلویزیونی کشوری که مقیم آنجا می باشند . . . اقدام نمایند و ما می توانیم با تکنیک های ویژه در استریوسکوپی (Stereoscopy ) برنامه های سه بعدی تلویزیونی را برای تمام تلویزیون های معمولی سراسر دنیا به صورت سه بعدی بسازیم تا همه افراد (حتی آنهایی که تلویزیون سه بعدی ندارند) بتوانند از برنامه های سه بعدی بهره مند شوند.  ویژگی این تکنیک از برنامه های سه بعدی تلویزیونی در اینجاست که بیننده بدون عینک سه بعدی، تصاویر را به صورت معمول و همیشگی مشاهده خواهد کرد و با داشتن یک عینک سه بعدی 2.80$ تصاویر دارای عمق و بعد طبیعی خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد که روش تصویربرداری در ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی با روش متداول برای تلویزیون های سه بعدی و سینمای سه بعدی بسیار متفاوت می باشد و در نهایت ما قادر خواهیم بود برای هر دو سیستم همکاری و تولید داشته باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه مربوطه و سوابق من شوید.

لینک کسب اطلاعات برنامه های تلویزیونی

از ارائه نظر و پیشنهاد شما در ارتباط با همکاری در این بخش استقبال می کنم.

با تشکر از توجه شما

فــرامــرز قهــرمانی فر

نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپیک در ایران

12 .8 .1392

آدرس ایمیل

تلفن

________________________________________________________________

نمونه ای کوتاه از فیلم سه بعدی ایرانی برای تلویزیون های سه بعدی . . . با حضور محمدرضا گلزار - آنا نعمتی - نیکی کریمی - آتیلا پسیانی - مهران رجبی و سایر هنرمندان مطرح ایران

 

 

عینک سه بعدی در تلویزیون جام جم - 3D Glasses in Iran TV

بخش کوتاهی از برنامه ویژه بهارستان از شبکه جام جم ( سال 1387 - با مجری محترم، استاد ناصر مــمـدوح و با کـارگـردانی جناب آقای دکتر مـهرداد حـجـتـی) که پخش فیلم سه بعدی را نیز در بر داشت. این معارفه 68 دقیقه ای به ساخت اولین فیلم های سه بعدی در ایران و تولید عینک های سه بعدی اختصاص داشت و لازم به ذکر است که در این برنامه برای اولین بار گوشه هایی از فیلم های سه بعدی که ساخته بودم از طریق آنتن های شبکه ماهواره ای جام جم برای مردم سراسر جهان با موفقیت پخش شد.

بخشی از مصاحبه و برنامه سه بعدی تلویزیونی از جام جم - سال 1387 اولین فیلم سه بعدی ایران

 

 

 

 

تولید برنامه های سه بعدی و عینک سه بعدی مخصوص تلویزیون های معمولی ( دو بعدی ) و پخش سه بعدی برای شبکه های سراسر جهان . . .

و

مشارکت در تولید برنامه های تلویزیونی سه بعدی که تا به امروز کمتر کسی آن را تجربه کرده است.

 

 

 

سه بعدیعینک سه بعدی

خلاصه ای از تولید اولین فیلم های سه بعدی "تلویزیونی" و عینک های سه بعدی که نیازی به تلویزیون سه بعدی نداشت و در سال 1377 - 78 برای انجمن سینمای جوانان ساخته شد.

فیلمبرداری سه بعدی و کارگردانی آن فیلم ها بر عهده اینجانب و تهیه کننده فیلم های سه بعدی مذکور انجمن سینمای جوانان بود . . . فیلم سه بعدی " رونما " با توجه به ویژگی های تکنیکی و Stereoscopic، سخت ترین و از جالب ترین روش های فیلمبرداری سه بعدی تلویزیونی و ماهواره ای محسوب می شود که سال 1378 از طرف انجمن سینمای جوانان در قالب کاست VHS به موسسه رسانه های تصویری فروخته شد و عینک های سه بعدی این فیلم سه بعدی داخل جلد کاست قرار گرفته و در سراسر کشور توزیع شد. در آن زمان کسی از تکنولوژی و تکنیک های سینمای سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی اطلاعات کافی نداشت و در بسیاری از موارد آن را با انیمیشن و سه بعدی رایانه ای اشتباه می گرفتند.

با ساخت چهار فیلم سه بعدی مستند با نام های "جنگل" - "برف" - "بازار تهران" و "میدان آزادی" برای پانزدهمین جشنواره انجمن سینمای جوان ( طی سالهای 1377 الی 1378 ) فیلم سه بعدی دیگری به نام " رونما " را در سال 1378 - 79 ساختم که در برنامه های "سینما آینده" و در سینما فلسطین به روی پرده رفت . . . قابل ذکر است که روش بکار گرفته شده در آن فیلم سه بعدی با تکنیک متداول در سینما تفاوت های بسیار و قابلیت پخش سه بعدی از طریق ویدئو و حتی آنتن های شبکه تلویزیونی صدا و سیما را داشت.

ساخت فیلم سه بعدی در ایران کافی نبود و دیدن یک فیلم سه بعدی به عینک سه بعدی نیاز داشت، به همین منظور همزمان با ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران، تولید اولین عینک های سه بعدی ویدئویی در ایران را با زحمات فراوان و در کارگاه خصوصی خود آغاز کردم تا بتوانم فیلم های سه بعدی را به همراه عینک های سه بعدی به پانزدهمین جشنواره فیلم سینمای جوان برسانم.

پس از پانزدهمین جشنواره فیلم سینمای جوان، موسسه رسانه های تصویری آن را از انجمن سینمای جوان خریداری کرد و سال 1378 - 79 در سراسر ایران توزیع شد . . .

مصاحبه رادیویی - پانزدهمین جشنواره سینمای جوان در سال 1378 - 1379 با چهار فیلم سه بعدی کوتاه

  

Radio 3D  دانلود  صدای  رادیویی

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید و در غیر اینصورت می توانید آن را از طریق لینک پایین دانلود نمائید

http://www.iran3dcenter.com/Radio_3D/3D_Movie_Production_News_in_IRAN.wma

بریده تعدادی از جراید - روزنامه ها و مجلات سال 1377 - 78 در ارتباط با ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران به نام رونما - برف - بازار تهران - جنگل و میدان آزادی و اولین تولید عینک های سه بعدی . . .

" برای خواندن بریده جراید و اخبار روی تصاویر کلیک کنید "

3D Movie NEWS-001.jpg
مـجله فــیلم
3D Movie NEWS-002.jpg
مــجله عــکس - مدال SSA
3D Movie NEWS-003.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-005.jpg
مــجله ویدئو - فــیلم
3D Movie NEWS-007.jpg
هــفته نامه خــانواده
3D Movie NEWS-008.jpg
روزنامه رســالت
3D Movie NEWS-009.jpg
هــفته نامه سینما
3D Movie NEWS-010.jpg
روزنامه اطــلاعـات
3D Movie NEWS-011.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-012.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-013.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-014.jpg
روزنامه قــدس
3D Movie NEWS-015.jpg
روزنامه ســلام
3D Movie NEWS-016.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-017.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-018.jpg
روزنامه کـار و کــارگــر
3D Movie NEWS-019.jpg
روزنامه عــصر آزادگان
3D Movie NEWS-022.jpg
روزنامه آفـــرینش

 

لازم به ذکر است که این روش بدون نیاز به تلویزیون سه بعدی و سایر تجهیزات جانبی و فقط با یک عینک سه بعدی در اختیار بینندگان تلویزیون قرار می گیرد. این مطلب بدین معناست که اگر برنامه های سه بعدی با روشی که در سال 1377 - 1378 برای انجمن سینمای جوانان تولید شد برای هر شبکه تلویزیونی برنامه ریزی و ساخته شود، همه بینندگان سراسر جهان قادر خواهند بود تا آن برنامه را به وسیله یک عینک سه بعدی ارزان قیمت ( تقریبا 2.80$ ) و با یک تلویزیون معمولی به صورت کاملا سه بعدی رویت کنند.

این روش در سال 1387 در برنامه بهارستان به کارگردانی آقای دکتر حجتی و با اجرای استاد ناصر ممدوح از شبکه ماهواره ای جام جم با موفقیت کامل به روی آنتن رفت و در این برنامه (63 دقیقه ای) به طور زنده توضیحات فنی ارائه شد.

 

 

__________________________________________________________________________

سال 1380

فیلم مستند سه بعدی "بعد سوم" به کارگردانی بهروز صمد مطلق و با کارشناسی سه بعدی فـرامـرز قـهرمانی فر آماده جشنواره فیلم های آموزشی تربیتی رشد شد.

این فیلم سه بعدی به سفارش دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ساخته شد که می توان به فیلمبرداری بسیار خوب آقای محمدرضا سکوت اشاره کرد.

__________________________________________________________________________

سال 1383

تولید ویدئو کلیپ سه بعدی مذهبی از عتبات عالیات به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

 

__________________________________________________________________________

سال 1385 الی 1388

پروژه عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی از حرم مطهر امام رضا (ع) به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به منظور فتوکلیپ سه بعدی آناگلیف با موسیقی محمد رضا علیقلی و صدای اذان مرحوم استاد موذن زاده اردبیلی

فتوکلیپ سه بعدی حرم مطهر امام رضا

__________________________________________________________________________

سال 1389

فیلمبرداری سه بعدی فیلم سینمایی "در امتداد شهر" و آموزش فیلم سه بعدی به منظور ارتقاء دانش هنری Stereoscopy و ایجاد انگیزه تولید فیلم های سه بعدی بلند سینمایی نزد فیلمسازان ایران از جمله آقای علی عطشانی با فیلم آقای الف . . .

Download from Youtube اولین فیلم سه بعدی ایرانی

شما می توانید با استفاده از دکمه Settings در گوشه سمت راست / پایین تنظیم 3D را فعال کنید و با عینک سه بعدی آناگلیف استاندارد فیلم را به صورت سه بعدی رویت نمائید. در ضمن می توانید کیفیت و رزولوشن تصویر را نیز به اختیار تغییر دهید.

بخشی دیگر از فیلم سه بعدی در امتداد شهر

 فیلمبرداری سه بعدی: فرامرز قهرمانی فر

و با حضور خانم نیکی کریمی - آنا نعمتی - آتیلا پسیانی - محمدرضا گلزار - مهران رجبی و بسیاری دیگر از هنرمندان محبوب سینمای ایران

__________________________________________________________________________

سال 1389

کلیپ سه بعدی افتتاحیه مراسم تجلیل از چهره های ماندگار به سفارش دفتر دائمی چهره های ماندگار و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

Download from Youtube کلیپ سه بعدی چهره های ماندگار - صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

__________________________________________________________________________

سال 1390

تیزر تبلیغاتی سه بعدی پارک ساحلی آفتاب در سینمای تفریحی چهار بعدی الماس شرق - مشهد

Download from Youtube تیزر تبلیغاتی پارک ساحلی آفتاب در سینمای تفریحی چهار بعدی الماس شرق - مشهد

شما می توانید پس از دانلود این تیزر تبلیغاتی سه بعدی آن را با تلویزیون سه بعدی خود ببینید و اگر تلویزیون سه بعدی ندارید، می توانید آن را به وسیله کامپیوتر و برنامه KMPLAYER به صورت سه بعدی آناگلیف رویت کنید.

__________________________________________________________________________

 

سال 1391

ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران در ژانر اکشن / هنرهای رزمی با حضور قهرمانان واقعی رشته های هنرهای رزمی ایران.

Download from Youtube ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران در ژانر اکشن / هنرهای رزمی

__________________________________________________________________________

 

مصاحبه رادیویی - ایام جشنواره فیلم فجر - سینمای سه بعدی در ایران - 1389

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید و در غیر اینصورت می توانید آن را از لینک پایین دانلود نمائید

http://www.iran3dcenter.com/Radio_3D/Faramarz_1389_radio.mp3

 

سه شنبه, 19 اسفند 1393 05:46

اولین فیلم های سه بعدی ایران

نوشته شده توسط

نگاهی مستند به تاریخ ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران که در سال 1377 الی 1378 از انجمن سینمای جوانان آغاز و ادامه یافت . . .

 

هفت دقیقه از مصاحبه 68 دقیقه ای با جام جم در برنامه بهارستان - سال 1387 با اجرای استاد ناصر ممدوح و با کارگردانی آقای دکتر مهرداد حجتی در ارتباط با معارفه هنر سه بعدی - فیلم سه بعدی - عینک سه بعدی - تلویزیون سه بعدی و ساخت برنامه های سه بعدی برای پخش از تلویزیون ایران.

پخش فیلم سه بعدی و عینک سه بعدی از صدا و سیما

  دیدن بخشی از مصاحبه از فیس بوک

  دیدن بخشی  از  مصاحبه در YouTube

جهت دیدن بخشی از مصاحبه تلویزیونی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید

__________________________________________________

 

سال 1377 الی 1378

با ساخت چهار فیلم سه بعدی مستند به نام های جنگل - بازار تهران - برف - میدان آزادی برای جشنواره انجمن سینمای جوان و آخرین فیلم سه بعدی انجمن سینمای جوان با نام " رونما " که در برنامه های "سینمای آینده" سینما فلسطین به روی پرده رفت . . . فیلم سه بعدی " رونما " بعد از گذشت مدتی کوتاه از طریق موسسه رسانه های تصویری به همراه یک عینک سه بعدی در کل کشور عرضه گردید. قابل ذکر است که تکنیک بکار گرفته شده در این فیلم سه بعدی با سایر تکنیک های رایج تفاوت های بسیاری داشته و همچنین تولید فیلم سه بعدی در ایران نیاز به عینک سه بعدی داشت و
به همین منظور، همزمان با تولید اولین فیلم سه بعدی، عینک های سه بعدی نیز در کشور با زحمات فراوان و در کارگاه خصوصی فرامرز قهرمانی فر تولید شد تا فیلم های سه بعدی مذکور هم به جشنواره برسند و هم به دست علاقمندان فیلم سه بعدی . . .

 

مصاحبه رادیویی ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران - پانزدهمین جشنواره انجمن سینمای جوانان ایران - سال 1378

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید و در غیر اینصورت می توانید آن را از لینک پایین دانلود نمائید

http://www.iran3dcenter.com/Radio_3D/3D_Movie_Production_News_in_IRAN.wma

Original Video - More videos at TinyPic

__________________________________________________

بریده تعدادی از جراید - روزنامه ها و مجلات سال 1377 - 78 در ارتباط با ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران به نام رونما - برف - بازار تهران - جنگل و میدان آزادی و اولین تولید عینک های سه بعدی . . . همچنین درج خبر کسب مدال SSA از انجمن ملی استریوسکوپی امریکا (Stereoscopic Society of America) در سال 2000 میلادی برابر با سال 1379

 

" برای خواندن بریده جراید و اخبار روی تصاویر کلیک کنید "

3D Movie NEWS-001.jpg
مـجله فــیلم
3D Movie NEWS-002.jpg
مــجله عــکس - مدال SSA
3D Movie NEWS-003.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-005.jpg
مــجله ویدئو - فــیلم
3D Movie NEWS-007.jpg
هــفته نامه خــانواده
3D Movie NEWS-008.jpg
روزنامه رســالت
3D Movie NEWS-009.jpg
هــفته نامه سینما
3D Movie NEWS-010.jpg
روزنامه اطــلاعـات
3D Movie NEWS-011.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-012.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-013.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-014.jpg
روزنامه قــدس
3D Movie NEWS-015.jpg
روزنامه ســلام
3D Movie NEWS-016.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-017.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-018.jpg
روزنامه کـار و کــارگــر
3D Movie NEWS-019.jpg
روزنامه عــصر آزادگان
3D Movie NEWS-022.jpg
روزنامه آفـــرینش

__________________________________________________

سال 1380

فیلم مستند سه بعدی "بعد سوم" به کارگردانی بهروز صمد مطلق و با کارشناسی سه بعدی فـرامـرز قـهرمانی فر آماده جشنواره فیلم های آموزشی تربیتی رشد شد. این فیلم سه بعدی به سفارش دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ساخته شد که می توان به فیلمبرداری بسیار خوب آقای محمدرضا سکوت اشاره کرد.

__________________________________________________

سال 1383

تولید ویدئو کلیپ سه بعدی مذهبی از عتبات عالیات به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

__________________________________________________

سال 1385 الی 1388

پروژه عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی از حرم مطهر امام رضا (ع) به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به منظور فتوکلیپ سه بعدی آناگلیف با موسیقی محمد رضا علیقلی و صدای اذان مرحوم استاد موذن زاده اردبیلی

فتوکلیپ سه بعدی حرم مطهر امام رضا

__________________________________________________

سال 1389

فیلمبرداری سه بعدی فیلم سینمایی "در امتداد شهر" و آموزش فیلم سه بعدی به منظور ارتقاء دانش هنری Stereoscopy و ایجاد انگیزه تولید فیلم های سه بعدی بلند سینمایی نزد فیلمسازان ایران از جمله آقای علی عطشانی با فیلم آقای الف ....

  Download from Youtubeاولین فیلم سه بعدی سینمای ایران

شما می توانید با استفاده از دکمه Settings در گوشه سمت راست / پایین تنظیم 3D را فعال کنید و با عینک سه بعدی آناگلیف استاندارد فیلم را به صورت سه بعدی رویت نمائید. در ضمن می توانید کیفیت و رزولوشن تصویر را نیز به اختیار تغییر دهید.

__________________________________________________

سال 1389

کلیپ سه بعدی افتتاحیه مراسم تجلیل از چهره های ماندگار به سفارش دفتر دائمی چهره های ماندگار و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

Download from Youtube کلیپ سه بعدی چهره های ماندگار - صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

__________________________________________________

سال 1390

تیزر تبلیغاتی سه بعدی پارک ساحلی آفتاب در سینمای تفریحی چهار بعدی الماس شرق - مشهد

Download from Youtube تیزر تبلیغاتی پارک ساحلی آفتاب در سینمای تفریحی چهار بعدی الماس شرق - مشهد

شما می توانید پس از دانلود این تیزر تبلیغاتی سه بعدی آن را با تلویزیون سه بعدی خود ببینید و اگر تلویزیون سه بعدی ندارید، می توانید آن را به وسیله کامپیوتر و برنامه KMPLAYER به صورت سه بعدی آناگلیف رویت کنید.

__________________________________________________

سال 1391

ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران در ژانر اکشن / هنرهای رزمی با حضور قهرمانان واقعی رشته های هنرهای رزمی ایران.

Download from Youtube ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران در ژانر اکشن / هنرهای رزمی

 

__________________________________________________

مصاحبه رادیویی - ایام جشنواره فیلم فجر - سینمای سه بعدی در ایران - 1389

 

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید و در غیر اینصورت می توانید آن را از لینک پایین دانلود نمائید

http://www.iran3dcenter.com/Radio_3D/Faramarz_1389_radio.mp3

چهارشنبه, 15 مرداد 1393 15:49

عینک سه بعدی در برنامه های صدا و سیما

نوشته شده توسط

عینک سه بعدی آناگلیف (Anaglyph) ما در برنامه بهارستان، از شبکه ماهواره ای جام جم (سال 1387) که می تواند گویای کیفیت محصولات سه بعدی ما باشد.

با اجرای استاد ناصر ممدوح و به کارگردانی آقای دکتر مهرداد حجتی.

 

لازم به ذکر است در این برنامه 68 دقیقه ای، برای اولین بار در ایران بخشی از فیلم های سه بعدی فــرامــرز قــهرمانی فر از طریق آنتن شبکه ماهواره ای جام جم برای مردم سراسر جهان پخش شد. این برنامه به صورت زنده معارفه ای بود از بحث تولید انواع گوناگون عینک های سه بعدی استاندارد در ایران و همچنین ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایرانی که در سال 1377 توسط قــهرمانی فر از انجمن سینمای جوان تهران آغاز شد و تا به امروز که با تکنولوژی های جدیدتر ادامه یافته است.

دانلود و نمایش بخشی کوتاه از مصاحبه در

 

خرید انواع عینک های سه بعدی برای مصارف گوناگون به ترتیب زیر می باشد.

لطفا صفحه را تا انتها مطالعه فرمائید . . .

 

عینک سه بعدی ویژه فیلم های سه بعدی آناگلیف (Anaglyph) و عکس های سه بعدی مجلات و کتاب ها . . .

عینک سه بعدی آناگلیف برای فیلم سه بعدی و عکس سه بعدی مجله و کتاب

قابل ذکر می باشد که این عینک ها با فیلترهای ژلاتینی ساخت کشور انگلیس و در ایران مونتاژ شده اند و از لحاظ کیفیت دید با عینک های ساخت کشورهای اروپایی و امریکا هیچ تفاوتی ندارند و رنگ فیلترهای عینک سه بعدی ما با نرم افزارهای تولید تصاویر سه بعدی Anaglyph کاملا هماهنگ هستند . . . بطوری که فروش عینک های سه بعدی در این وب سایت با تضمین به دست مشتریان میرسد.

مراکز مهمی که عینک های سه بعدی ما را خرید و تجربه کرده اند عبارتند از:

واحد سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

امور سینمایی وزارت ارشاد اسلامی " مرکز گسترش سینمای مستند "

انجمن سینمای جوانان استان تهران وابسته به وزارت ارشاد اسلامی

هنرستان هنرهای زیبای پسران وابسته به وزارت ارشاد اسلامی

مرکز هنرهای تجسمی " اداره کل ارشاد استان تهران "

اداره کل وزارت ارشاد شهر ارومیه

صندوق مهر امام رضا (ع)

شرکت پتروپارس

وزارت نیرو

و بسیاری دیگر از سازمانها و شرکت های دولتی و خصوصی . . .

 

لیست جدید قیمت عینک های سه بعدی Anaglyph فیروزه ای/قرمز در سال 1392-1393 به شرح ذیل می باشد.

بسته 10تایی 30000 تومان
بسته 20تایی 47600 تومان
بسته 30تایی 65200 تومان
بسته 40تایی 82800 تومان
بسته 50تایی 105000 تومان
بسته 60تایی 118000 تومان
بسته 70تایی 135000 تومان
بسته 80تایی 153000 تومان
بسته 90تایی 171000 تومان

خرید عینک های سه بعدی در تیراژهای بالا برای ناشرین و سایر تولید کنندگان نسبت به تعداد سفارش محاسبه، و برآورد قیمت اعلام می گردد.

کیفیت دید عینک های سه بعدی هنگام فروش تضمین می گردد.

سفارش خرید تلفنی و سریع

خرید و سفارش تلفنی عینک سه بعدی آناگلیف

(خرید از طریق پیک موتوری و اداره پست امکان پذیر می باشد و هزینه آن به عهده مشتری خواهد بود)

و

شما می توانید از طریق انتقال وجه (کارت به کارت) به شماره 6037691164664468 بانک صادرات و به نام فـــرامــرز قـــهرمـانی فر

اقدام و از طریق تلفن های 02155713210 - 02155769000 - 09122798203 - 09362798203 آدرس پستی خود را + شماره کارت ملی و کد پستی را جهت پست پیشتاز به شهرستان ها اعلام بفرمائید تا درخواست شما به عنوان سفارش ثبت و ارسال گردد.

 

__________________________________________________________

 

 

تصویری از رئیس جمهور امریکا در سال ۲۰۱۳ که با عینک سه بعدی آناگلیف مقوایی در حال مشاهده فیلم سه بعدی آناگلیف می باشد.

رئیس-جمهور-امریکا-با-عینک-سه-بعدی-مقوایی

همانطور که میبینید عینک های سه بعدی آناگلیف مقوایی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و حتی رئیس جمهور امریکا نیز از عینک سه بعدی مقوایی استفاده می کند، اما مطلب مهم استاندارد بودن این عینک ها می باشد که در پاین تصویر به چند مورد مهم اشاره خواهم کرد.

رئیس جمهور امریکا با عینک سه بعدی مقوایی

ارزش و کارایی عینک سه بعدی آناگلیف و سایر عینک های سه بعدی در فیلتر های آن می باشد. این  فیلترها ساخت کشور امریکا و انگلیس هستند که به عنوان شیشه عینک استفاده می شود؛ بنابراین کیفیت دید عینک سه بعدی و کارایی آن با فیلترهای مخصوص خود  تضمین می شود.

متاسفانه عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی که در حال حاضر توسط افراد سودجو تولید می شود در فروشگاه های اینترنتی و در سطح شهرها به فروش میرسد و هیچ نظارت کیفی بر این اجناس وجود ندارد.  نتیجه خرید  و  فروش  عینک های  سه بعدی  تقلبی باعث  بدبینی و دلسردی مشتری  نسبت به  سایر  محصولات  سه بعدی  استاندارد  ختم  می شود.

 عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی به دلیل استفاده از طلق های آبی و قرمزی که از آنها برای جلد کردن کتاب و جزوات استفاده می شود به هیچ وجه کاربرد ندارد و فقط شکل ظاهری آنها مشتری را فریب می دهد، در حالی که رنگ و جنس شیشه های عینک سه بعدی از فیلترهای مخصوص و گران قیمتی ساخته می شود که دارای شفافیت و کد رنگ با استاندارد بین المللی می باشد و همچنین، این استاندارد بر روی تمامی نرم افزارهایی که تصاویر سه بعدی می سازند نیز اعمال شده است تا هماهنگی عینک های سه بعدی استاندارد با نرم افزارها یکسان باشد.

بنابراین بدنه مقوایی عینک های سه بعدی به هیچ وجه به کیفیت دید آنها ارتباط ندارد و فقط برای سبکی – کم حجم بودن و سایر موارد . . . از مقواهای زخیم ساخته می شود.

حال توجه داشته باشید کسانی که ساخت عینک سه بعدی را با دو طلق آبی و قرمز بسیار معمولی در فضای مجازی تبلیغ و آموزش می دهند خود نه تجربه ای در این خصوص دارند و نه تا به حال تصویر سه بعدی استانداردی را مشاهده کرده اند . . . و فقط قصد اظهار فضل و برای پر کردن صفحات وب سایت خود تلاش می کنند.

هیچ وقت گول این افراد را نخورید چون عقل کمپانی های معروف امریکا و انگلیس از این افراد بیشتر است که کارخانه ای عظیم را برای ساخت فیلترها  و عینک های سه بعدی گوناگون راه اندازی کرده اند.

 

 

 

_________________________________________________

 

عینک سه بعدی وارداتی ویژه عکس های سه بعدی آناگلیف (Anaglyph) برای مجلات و کتاب های سه بعدی

عینک سه بعدی وارداتی

خرید عینک های سه بعدی در تیراژهای بالا برای ناشرین و سایر تولید کنندگان نسبت به تعداد سفارش محاسبه، و برآورد قیمت اعلام می گردد.

عینک سه بعدی آناگلیف وارداتی

حداقل فروش عینک های سه بعدی وارداتی در جعبه های 2000 عددی و برآورد قیمت بر مبنای هر عدد محاسبه گردیده است

جعبه های 2000 الی 5000 عددی 750 تومان
جعبه های 5000 الی 10000 عددی 700 تومان
جعبه های 10000 الی 15000 عددی 650 تومان
جعبه های 20000 الی 25000 عددی 600 تومان
جعبه های 25000 الی 30000 عددی 550 تومان
جعبه های 35000 الی 40000 عددی 500 تومان

 

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:

موبایل: 09122798203 و 09362798203

تلفن های ثابت: 55713210-021 و 55769000-021

مشخصات اصلی عینک های سه بعدی وارداتی به شرح زیر می باشد:

  • عینک های سه بعدی وارداتی که تصویر آن را در بالا مشاهده می کنید با فیلتر های رنگی بسیار شفاف و کد رنگی استاندارد ساخته شده اند
  • عینک های سه بعدی مذکور با مقوای گلاسه براق و به صورت دو لایه ساخته شده اند
  • سطح مقوای گلاسه عینک سه بعدی بدون چاپ و به رنگ سفید می باشد

عینک های سه بعدی وارداتی ویژه استفاده در موارد زیر می باشند:

  • کتاب های سه بعدی آناگلیف
  • مجلات سه بعدی آناگلیف
  • کارت پستال های سه بعدی آناگلیف
  • جلد دی.وی.دی سه بعدی آناگلیف
  • نمایشگاه های عکس سه بعدی
  • عکس های سه بعدی اینترنتی
  • عکس های سه بعدی ذخیره شده در گوشی موبایل و تبلت

 

مطالب و دانستنی های مورد نیاز در ارتباط با عینک سه بعدی آناگلیف (Anaglyph)

علت اصلی کیفیت دید در عینک های سه بعدی ما که در ایران مونتاژ می کنیم استفاده از نوع فیلترهایی می باشد که مخصوص ساخت عینک های سه بعدی استاندارد در جهان است و فقط دو کمپانی به صورت کاملا انحصاری و ثبت شده در انگلیس و دیگری در امریکا مشغول به تولید فیلترهای مخصوص آنها می باشند و قیمت تولید ما رابطه مستقیم با نرخ ارز دارد. قیمت های فعلی را با توجه به قیمت فعلی ارز محاسبه و درج نموده ایم.

مهمترین و اصلی ترین بخش یک عینک سه بعدی آناگلیف کیفیت و استاندارد بودن فیلترهای (شیشه های رنگی) آن می باشد که با اندکی تحقیق با اطمینان می توان گفت %90 عینک های تولید شده در ایران به دست افرادی سودجو ساخته شده است و بدون هیچگونه دلسوزی نسبت به این هنر نوپا در کشور به تولیدات خود و با نام های گوناگون باعث دلسردی مخاطبین و مشتریان شده اند . . . این افراد با طلق های رنگی که برای جلد کردن کتاب و جزوات در دفاتر فنی به سهولت یافت می شود و با توجه به شباهت رنگی این طلق ها به فیلترهای استاندارد عینک های سه بعدی تولید عینک های خود را با قیمتی بسیار ارزان تولید می کنند و در فروشگاه های اینترنتی و غیر اینترنتی به مردمی که اطلاعات و تجربه کافی ندارند میفروشند و نتیجه آن رویگردان شدن مخاطب از محصولات سه بعدی آناگلیف و به خطر افتادن ارزش واقعی این هنر می باشد.

کار اصلی عینک های سه بعدی Anaglyph همخوانی با تصاویر سه بعدی آناگلیف و فیلتر کردن صحیح و دقیق تصاویر آناگلیف می باشد، بطوری که بیننده بدون دیدن سایه اضافی (دوگانه بینی ) و ناراحت کننده بتواند تصویر آناگلیف را به صورت کاملا سه بعدی ببیند. حال اگر بجای فیلترهای مخصوص و استاندارد از طلق های رنگی موجود در دفاتر فنی و سایر طلق ها استفاده شود تصویری کدر و نامفهوم با سایه های مزاحم را مشاهده خواهیم کرد و تصویر به صورت دو بعدی و سایه دار رویت خواهد شد که این موضوع می تواند چشم ها را خسته و باعث سر درد گردد.

منبع و تالیف از: کتاب سه بعدی هنر گـرافيک
مـبتنی بر فـیزیک اپـتیک
و
عـلوم ریـاضـی
نــوشته فــرامــرز قــهرمانی فر

_________________________________________________________________

 

عینک سه بعدی وارداتی ساخت تایوان با بدنه پلاستیکی

برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید

عینک سه بعدی آناگلیف تایوانی_ عینک سه بعدی آناگلیف برای فیلم سه بعدی آناگلیف

حداقل تعداد خرید سه عدد عینک می باشد

و

قیمت مقطوع برای سه عدد عینک 49000 تومان با بسته بندی مطمئن و با تضمین پس از فروش

خرید فیلم سه بعدی شرک - دی وی دی سه بعدی

شما می توانید از طریق انتقال وجه (کارت به کارت) به شماره 6037691164664468 بانک صادرات و به نام فـــرامــرز قـــهرمـانی فر

اقدام و از طریق تلفن های 02155713210 - 02155769000 - 09122798203 - 09362798203 آدرس پستی خود را + شماره کارت ملی و کد پستی را جهت پست پیشتاز به شهرستان ها اعلام بفرمائید تا درخواست شما به عنوان سفارش ثبت و ارسال گردد.

 

(ارسال برای تمام نقاط کشور با پست پیشتاز و برای تهران با پیک و هزینه آن بر عهده مشتریان خواهد بود).

________________________________________________________

 

عینک سه بعدی RealD - پولاریز ویژه تلویزیون های سه بعدی Passive مانند LG فروش عینک های سه بعدی مخصوص تلویزیون های سه بعدی ال جی

عینک سه بعدی برای تلویزیون سه بعدی

قیمت بر حسب هر واحد 21000 تومان برآورد گردیده است.

(ارسال برای تمام نقاط کشور با پست پیشتاز و برای تهران با پیک و هزینه آن بر عهده مشتریان خواهد بود).

سفارش خرید عینک سه بعدی برای سراسر کشور

شماره تماس جهت سفارشات:

09122798203

09362798203

 

چهارشنبه, 14 خرداد 1393 15:29

برنامه سه بعدی در صدا و سیما

نوشته شده توسط

تولید برنامه های سه بعدی و عینک سه بعدی ویژه صدا و سیمای جمهوری اسلامی و تمامی تلویزیون های سراسر کشور

 

اولین فیلم های سه بعدی "ویدئویی" و عینک های سه بعدی که نیازی به تلویزیون سه بعدی نداشت در سال 1377 - 78 برای انجمن سینمای جوان استان تهران ساخته شد.

فیلمبرداری سه بعدی و کارگردانی آن فیلم ها بر عهده اینجانب و تهیه کننده فیلم سه بعدی مذکور انجمن سینمای جوانان بود . . . فیلم سه بعدی " رونما " با توجه به ویژگی های تکنیکی و Stereoscopic، سخت ترین و از جالب ترین روش های فیلمبرداری سه بعدی تلویزیونی و ماهواره ای محسوب می شود که در قالب کاست VHS به موسسه رسانه های تصویری فروخته شد و عینک های سه بعدی این سیستم داخل جلد کاست قرار گرفته و در سراسر کشور توزیع شد. در آن زمان کسی از تکنولوژی و تکنیک های سینمای سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی اطلاعات کافی نداشت و در بسیاری از موارد آن را با انیمیشن و سه بعدی رایانه ای اشتباه می گرفتند.

با ساخت چهار فیلم سه بعدی مستند با نام های جنگل - برف - بازار تهران و میدان آزادی برای پانزدهمین جشنواره انجمن سینمای جوان ( طی سالهای 1377 الی 1379 ) فیلم سه بعدی " رونما " در برنامه های "سینما آینده" و در سینما فلسطین به روی پرده رفت . . . قابل ذکر است که روش بکار گرفته شده در آن فیلم سه بعدی با تکنیک های دیگر تفاوت های بسیاری داشت.

ساخت فیلم سه بعدی در ایران کافی نبود و دیدن یک فیلم سه بعدی به عینک سه بعدی نیاز داشت، به همین منظور همزمان با ساخت اولین فیلم سه بعدی ایران، تولید اولین عینک های سه بعدی ویدئویی در ایران را با زحمات فراوان و در کارگاه خصوصی خود آغاز کردم تا بتوانم فیلم های سه بعدی را به همراه عینک های سه بعدی به پانزدهمین جشنواره فیلم سینمای جوان برسانم.

پس از پانزدهمین جشنواره فیلم سینمای جوان، موسسه رسانه های تصویری آن را از انجمن سینمای جوان خریداری کرد و سال 1378 - 79 در سراسر ایران توزیع شد . . .

مصاحبه رادیویی - پانزدهمین جشنواره سینمای جوان در سال 1378 - 1379 با چهار فیلم سه بعدی کوتاه

 

جهت شنیدن مصاحبه رادیویی باید فیلتر شکن خود را فعال سازید و در غیر اینصورت می توانید آن را از طریق لینک پایین دانلود نمائید

http://www.iran3dcenter.com/Radio_3D/3D_Movie_Production_News_in_IRAN.wma

بریده تعدادی از جراید - روزنامه ها و مجلات سال 1377 - 78 در ارتباط با ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران به نام رونما - برف - بازار تهران - جنگل و میدان آزادی و اولین تولید عینک های سه بعدی . . .

" برای خواندن بریده جراید و اخبار روی تصاویر کلیک کنید "

3D Movie NEWS-001.jpg
مـجله فــیلم
3D Movie NEWS-002.jpg
مــجله عــکس - مدال SSA
3D Movie NEWS-003.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-005.jpg
مــجله ویدئو - فــیلم
3D Movie NEWS-007.jpg
هــفته نامه خــانواده
3D Movie NEWS-008.jpg
روزنامه رســالت
3D Movie NEWS-009.jpg
هــفته نامه سینما
3D Movie NEWS-010.jpg
روزنامه اطــلاعـات
3D Movie NEWS-011.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-012.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-013.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-014.jpg
روزنامه قــدس
3D Movie NEWS-015.jpg
روزنامه ســلام
3D Movie NEWS-016.jpg
ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-017.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-018.jpg
روزنامه کـار و کــارگــر
3D Movie NEWS-019.jpg
روزنامه عــصر آزادگان
3D Movie NEWS-022.jpg
روزنامه آفـــرینش

همانطور که از نام این نوع عینک سه بعدی (Delay) پیداست با ایجاد تاخیر زمان در رسیدن فتونهای نور به یکی از اعصاب بینایی باعث می شود تا مغز انسان بتواند تصاویر سه بعدی (Stereoscopic) را از یک برنامه سه بعدی تلویزیونی استخراج کند و بیننده.

لازم به ذکر است که این روش بدون نیاز به تلویزیون سه بعدی و سایر تجهیزات جانبی و فقط با یک عینک سه بعدی در اختیار بیننده تلویزیون قرار می گیرد. این مطلب بدین معناست که اگر برنامه های سه بعدی با روشی که در سال 1377 - 1378 برای انجمن سینمای جوان تولید شد برای تلویزیون و صدا و سیمای جمهوری اسلامی برنامه ریزی و ساخته شود، همه بینندگان سراسر ایران و جهان قادر خواهند بود تا آن برنامه را به وسیله یک عینک سه بعدی ارزان قیمت (4000 تومانی) و با یک تلویزیون معمولی به صورت کاملا سه بعدی رویت کنند.

این روش در سال 1387 در برنامه بهارستان به کارگردانی آقای دکتر حجتی و با اجرای استاد ناصر ممدوح از شبکه ماهواره ای جام جم با موفقیت کامل به روی آنتن رفت و در این برنامه (63 دقیقه ای) به طور زنده توضیحات فنی ارائه شد.

 

 

مهمترین محاسن عینک های سه بعدی Delay برای برنامه های تلویزیونی:

   

عینک های سه بعدی Delay و برنامه های تلویزیونی آن نیازی به تلویزیون سه بعدی ندارند.

 

پخش برنامه های سه بعدی از طریق آنتن صدا و سیما در سراسر کشور قابل دسترس خواهد بود و فقط به یک عینک سه بعدی ارزان قیمت (4000 تومانی) نیاز خواهد داشت.

 

همه مردم ایران و جهان می توانند با تلویزیون های معمولی خود برنامه ها را به صورت سه بعدی رویت نمایند و با دنیای سه بعدی بیشتر آشنا شوند . . .

 

کسانی که برنامه های سه بعدی تلویزیون را بدون عینک سه بعدی می بینند به هیچ وجه تصویر را به صورت مبهم و تار رویت نمی کنند و فقط در صورت استفاده از عینک سه بعدی تصاویر تلویزیون به صورت سه بعدی پدیدار می شود.

 

بر خلاف تکنولوژی و سیستم سه بعدی در Anaglyph تمام تصاویر و برنامه های تلویزیون به صورت کاملا رنگی و بدون اختلال در رنگ و تصویر به صورت سه بعدی رویت می شود.

 

موثرترین و فراگیرترین گزینه در تبلیغات می تواند در پخش تیزرهای سه بعدی و کلیپ های موسیقی تصویر از طریق آنتن تلویزیون باشد و لازم به ذکر است که در تکنیک بکار گرفته شده بیننده نیازی به تلویزیون سه بعدی و یا هیچ وسیله خاص دیگری بجز یک عینک سه بعدی مقوایی نخواهد داشت.

 

فیلمبرداری و تهیه برنامه های سه بعدی برای تلویزیون و عینک های سه بعدی Delay نیازی به دوربین های فیلمبرداری سه بعدی گران قیمت ندارد و بیشتر کار در هنگام فیلمبرداری در استودیو یا لوکیشن و هنگام مونتاژ با کامپیوتر انجام می شود.

 

از ارائه نظر و پیشنهاد شما در ارتباط با همکاری در این بخش استقبال می کنم.

با تشکر از توجه شما

فــرامــرز قهــرمانی فر

 

نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپیک در ایران

 

 

 

 

جمعه, 02 خرداد 1393 17:48

موسیقی سه بعدی و صداگذاری دالبی - سوراند

نوشته شده توسط

موسیقی سه بعدی و صداگذاری دالبی دیجیتال - سوراند

 

در ابتدا اگر مایل به دانلود یک موسیقی با فرمت AC-3 دالبی 5.1 هستید می توانید از طریق لینک زیر کلیک کنید و آنرا پس از دانلود با Windows Media Player پخش کنید. دقت نمائید اگر شما دارای سیستم پخش دالبی ( HomeTheater ) نیستید موفق به شنیدن صدای دالبی Surrond نخواهید شد و آن را به صورت کلاسیک و Stereo خواهید شنید. و اگر سیستم HomeTheater را در منزل دارید حتما به تنظیمات آن دقت کنید تا هم بتوانید صدای فیلم هایی را که دارای صدای 5.1 دالبی هستند را به خوبی پخش کنید و هم موسیقی مذکور را . . .

 

حقوق کپی رایت دالبی این اثر متعلق به فـرامـرز قــهرمانی فر می باشد و استفاده از آن بدون هیچ درخواستی می تواند پیگرد قانونی به همراه داشته باشد.

 

 

با تشکر از توجه شما

" دانلود موسیقی با صدای سه بعدی دالبی "

_________________________________________________

 

ساخت و صدابرداری سه بعدی دالبی دیجیتال و سوراند برای آلبوم های موسیقی و کنسرت ها . . .

شما می توانید صدای دالبی دیجیتال را از طریق یک دستگاه Home Theatere System.

در انتهای این صفحه می توانید نمونه ای از یک اثر موسیقی با فرمت AC3 را دانلود کنید و اگر به سیستم دالبی مجهز هستید می توانید از آن بیش از پیش لذت ببرید.

_________________________________________________

 

مطالب این بخش شامل معرفی دستگاه سینمای خانگی یا همان Home theater می باشد.

این مطلب با معرفی سینمای خانگی آغاز می شود و در ادامه لوازم مورد نیاز جهت داشتن سینمای خانگی بیان می شود. فرمت های صدا و نحوه چیدمان مناسب چنین فرمتی مشخص شده است.

 

سینمای خانگی چیست ؟

باید گفت که نمی توان سینمای خانگی را به راحتی توصیف کرد . اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم سینمای خانگی ترکیبی است از یک سری اجزا که به منظور شکل گیری حس لذت تماشای یک فیلم در سالن تئاتر در کنار هم جمع آمده اند. هنگامی که شما فیلمی را در سینمای خانگی تماشا می کنید، حس غوطه وری در تجربه آن لحظات فیلم بسیار بیشتر از زمانی که آنرا در یک تلویریون معمولی می بینید منتقل می شود. تعداد اجزای اصلی کمی هستند که تماشای تلویزیون را از رفتن به سینما متفاوت می سازن. یکی از بزرگترین عوامل متفاوت سازنده این جریان صدا ست. هنگامی که شما یک فیلم را در محیط سالن تماشا می کنید موسیقی و صدا و دیالوگ ها را تنها از پرده دریافت نمی کنید، بلکه آنها را در اطراف خود احساس می کنید. می دانید که یک فیلم استاندارد با ضبط خوب روی پرده دارای سه بلندگوی پخش صدا در پشت پرده است – یکی از آنها در سمت راست و یکی در سمت چپ و دیگری در وسط – و چند بلندگوی مختلف در سایر قسمت های سالن گسترده شده اند.
در سیستم صدای سه بعدی بخش های مختلف تراک های صوتی را از مکانهای مختلف می شنوید. به طور مثال هنگامی که کسی از سمت راست پرده چیزی بگوید شما این گفته را در آن سمت بیشتر می شنوید . در فیلمی چون جنگ ستارگان شما صدای غرش پرواز را از مقابل سالن تا پشت سر با کیفیتی می شنوید که احساس می شود یک سفینه فضایی به سمت دوربین آمده و از پرده بیرون می زند. شما بیشتر درگیر جو فیلم می شوید زیرا که احساس می کنید درون دنیای فیلم قرار دارید.
اصل مهم دیگر در یک سالن تئاتر ابعاد بزرگ پرده فیلم است. چرا که شما در یک فضای تاریک می نشینید و جریان فیلم را در ابعادی بزرگتر از واقعیت تماشا می کنید . کیفیت بالاتر تصویر از دیگر دلایل رفتن به سینماست. پروژکتورهای فیلم تصاویر بزرگ ، واضح و روشنی را ارائه می دهند. در حقیقت تصاویر بسیار واضح تر از چیزی هستند که ما در یک تلویزیون معمولی 21 اینچ می بینیم و در نتیجه تصاویر سیال تر و پویاتر به نظر می رسند اگر چه که ممکن است چنین چیزی را به طور آگاهانه تشخیص ندهیم اما همین مهم تفاوت قابل توجهی را به وجود می آورد که انگیزه تماشای فیلم در سالن را بیشتر می سازد.
ایده اصلی طراحی دستگاهی به نام سینمای خانگی خلق این المان ها با استفاده از امکانات موجود یک خانه است.

 


شما به چه چیزی نیاز دارید ؟

برای داشتن یک سینمای خانگی می بایست المانهای مذکور را در کنار هم داشته باشیم و برای بهره مندی از بالاترین سطح کیفیت تماشا می بایست حداقل موارد زیر را داشته باشیم:
- یک صفحه تلویزیون بزرگ ( که حداقل 27 اینچ باشد ) با وضوح تصویر بالا
- حداقل 4 بلندگو
- تجهیزات لازم برای شکستن امواج صدای فراگیر و ارسال آن به بلندگوها
مضاف بر داشتن تصویر شفاف ، شما به مکانی نیاز دارید که این تجهیزات را در آن مرتب نمایید و در نهایت کیفیت یک سیستم خوب سینمای خانگی به میزان پولی که شما هزینه می کنید بستگی دارد و اینکه چه میزان فضاهای انتخابی شما شرایط لازم را داشته باشد.

سینمای خانگی چیست ؟

 

اگر قصد ندارید تا هزینه بالایی را برای خرید یک سینمای خانگی صرف کنید و قبلا تلویزیونی را در ابعاد مناسب خریده اید و همچنین یک دستگاه استریو دارید ، می توانید سیستم خود را توسط یک جفت بلندگوی نسبتا ارزان و سایر اجزای مورد نیاز به یک سیستم خانگی خام تبدیل کنید. در ادامه نگاهی داریم به انواع تلویزیون ها ، دریافت کننده های صدای فراگیر ، بلندگوها و دستگاه های ضبط.
نکته اصلی که مجموعه سینمای خانگی را از تلویزیون های معمولی جدا می سازد، صدای فراگیر Surround Sound است. برای دریافت یک صدای شایسته شما به 2 تا 3 بلندگو در اطراف و پشت نیاز دارید. سیگنال های صوتی به کانال های چند گانه منشعب می شوند تا اینکه صدای متنوعی از درون بلندگوها خارج گردد.
برجسته ترین صدا از درون بلندگوهای جلویی بیرون می آید. وقتی که از فرد یا چیزی در سمت چپ تصویر صدا در بیاید شما این صدا را در بلندگوهای چپ دستگاه قویتر می شنوید. بلندگوی سوم در مرکز قرار می گیرد، تنها در پایین یا بالای صفحه تصویر.
این بلندگوی مرکزی بسیار با اهمیت است چرا که صداهایی را که از بلندگو های چپ و راست بیرون می آید قوی می سازد. این بلندگو تمامی مکالمات و افکت های صدای جلو را پخش می کند تا بنظر برسد که این صداها از وسط صفحه تصویر بیرون می آید ( بیش از آنکه از اطراف به گوش برسد ). بلندگوی عقبی ، انواع مختلف صداهای زمینه را در فیلم پوش می دهد ( نظیر پارس سگ، صدای جوی آب، پرواز هواپیما در بالای سر و غیره ). در عین حال آنها با بلندگوهای جلو عمل می کنند تا به شما حس حرکت بدهند ( صدا از جلو شروع شده و به عقب حرکت می کند ).


چطور تمام این صداها از هم تفکیک می شوند ؟


  این کار توسط گیرنده صوتی/تصویری Audio/Video Receiver که قلب واقعی سینمای خانگی است انجام می پذیرد.
گیرنده Reviever مجموعه گیرنده صوتی/تصویری و تقویت کننده در یک سینمای خانگی ، کاری مشابه اجتماع عملکرد گیرنده و تقویت کننده در هر استریویی انجام می دهد . این بخش سیگنال هایی را از ورودی های مختلف دستگاه دریافت می کند. مثل VCR و DVD Player یا بشقاب ماهواره. در این قسمت سیگنال ها تبدیل و تقویت شده و به خروجی دستگاه ارسال می شود (تلویزیون و سیستم صدا ).

مجموعه بخش گیرنده و دریافت کننده در حقیقت اجزای متفاوت را ترکیب می کند. برخی از آنها دارای DVD و Media Player  هستند. شما می توانید با تهیه اجزا به صورت جداگانه یک سیستم سینمای خانگی عالی درست کنید. اما اکثر مردم ترجیح می دهند که یک دستگاه کامل را برای تمامی این امکانات خریداری کند.

قسمت های تشکیل دهنده یک گیرنده عبارتند از:

- ورودی صوتی/تصویری برای منابع ویدئویی مانند DVD Player و DVR

- پیش تقویت کننده

- رمزگشای صدای فراگیر ( سازنده سیگنال aka )

- تقویت کننده قدرتمند برای صدای هر کانال

 و خروجی برای بلندگوها و تلویزیون. راه صوتی و تصویری تا حدی سر راست است. اجزای منبع DVD Player  و VHS و غیره سیگنال ها را برای بخش دریافت کننده تغذیه می کند . شما انتخاب می کنید که متمایلید کدام بخش ورودی برای واحد خروجی تغذیه شود. پیش تقویت کننده این سیگنال را انتخاب می کند و سطح خط آنرا کمی تقویت می کند.

بلندگوها و تلویزیون

 

گیرنده تصویر را به تلویزیون و صداها را به بخش رمزگشا می فرستد. این تقویت کننده ها به بلندگوهای مناسب متصل می شود. رمزگشای آنالوگ و دیجیتال عملکرد متفاوتی دارند. صدای فراگیر دیجیتال نسبتا ساده است ؛ هنگامی که یک شرکت برنامه دیجیتال دالبی می سازد، برای مثال آنها 6 کانال صوتی جداگانه را رمز گشایی می کنند به طور ویژه ای که برای بلندگوهای دیجیتال دالبی تنظیم شود یک رمزگشای صدای فراگیر دیجیتال دالبی کانال های متفاوت را تشخیص می دهد و آنها را به بلندگوهای مناسب می رساند. اما داستان صدای فراگیر آنالوگ چیز دیگری است. در کانال های آنالوگ مختلف صدای فراگیر از دو کانال صوتی استاندارد استخراج می شود که سیگنال های استریو معمولی را درست می کند. این امر به طور شایع 4-2-4 نامیده می شود. زیرا رمزگشا در اصل کانال های جلو و پشت سر را گرفته و آنها را به صورت کانال های استریو معمولی بکار می گیرد و رمزگشای صدای فراگیر دوباره چهار کانال را جدا می سازد. دامنه وسیعی از گیرنده های صوتی / تصویری موجود است. در خرید یک سینمای خانگی کامل این گیرنده ها اغلب با تمام بلندگوهایی که شما نیاز دارید به فروش می رسد.

 

یکی از مهمترین تفاوت های بین مدل های گیرنده های صوتی / تصویری این است که چه فرمت صدای فراگیر را تامین می کنند. در بخش بعدی فرمت های مختلف و پیشنهادی را شرح می دهیم.

 

 

کدام فرمت صدای فراگیر می باشد ؟

در بخش آخر دیدیم که گیرنده های صوتی/تصویری اطلاعات به رمز نوشته شده صدای فراگیر را در سیگنال های تصویری رمزگشایی می کنند و به سمت بلندگوهای مناسب هدایت می کنند. این گیرنده ها به رمزگشایی فرمت های متفاوت تجهیز شده اند . امروزه دو منبع اصلی فرمت صدای فراگیر وجود دارد. آزمایشگاه های دالبی و سیستم سینمای دیجیتال ، فرمت های آزمایشگاه های دالبی شامل نسخه های متنوع دیجیتال دالبی 1) Dolby Digita و 2) Dolby Prologic است. سیستم های سینمای دیجیتال دامنه ای از فرمت های DTS (Digital Theater Sound ) بوجود آورده است. بین دو کمپانی، صفی گیج کننده از گزینه های انتخاب صدا وجود دارد. بنابراین می خواهیم که شما چه چیزی را باید بدانید:

- رمزگشایی DTS  تراکم کمتری را از رمزگشایی دالبی استفاده می کند. این بدین معناست که صدای DTS  واضح تر و شفاف تر است.

- البته رمزگشایی DTS بطور عادی کمتر در DVD ها و پخش های تلویزیونی استفاده می شود.

- بیشتر DVD ها برخی از گزینه های انتخابی صدای فراگیر را دارند و بعضی نیز انتخابهای صدای DTS را پیشنهاد می کنند.

خوشبختانه تعداد زیادی از گیرنده های صوتی / تصویری دامنه وسیعی از انتخابات DTS و Dolby را پشتیبانی می کند . وقتی که شما می خواهید یک دریافت کننده را انتخاب کنید بهتر است تا در مورد دو چیز تصمیم بگیرید: چه پشتیبانی DTS و چه تعداد بلندگو می خواهید برای برقراری صدای فراگیر استفاده کنید. بیشتر گزینه های شایع 1/5 و 1/6 و 1/7 فراگیر که برای شماره کانال ها نام گذاری شده است. "1." به کانالی برای ساب ووفر اشاره دارد. کانال ساب ووفر فرکانس پایین صدا را حمل می کند تا bass را ترقی دهد و افکت های صداها ی معینی چون صدای قطار و انفجار را بوجود می آورد. در زیر به چند نمونه از چیدمان بلند گوها و فرمت های پشتیبان آنها اشاره می کنیم:

 

5/1 (5 بلندگو + ساب ووفر)

یک سیستم 5/1 دارای بلندگوهای چپ، راست و مرکز و بلندگوهای صدای فراگیر در چپ و راست می باشد. دالبی دیجیتال Dolby Digital، 2 Dolby Prologic و DTS ( صدای سینمای دیجیتال ) این فرمت را پشتیبانی خواهند کرد. 96/24 DTS  از فرمت کانال 5/1 استفاده می کند تا صدا را با همان سرعتی که ضبط شده است اجرا کند.

دالبی دیجیتال - سوراند hometheater

 

6/1 ( 6 بلندگو + ساب ووفر ):

 

یک چیدمان 6/1 تمامی اجزای سیستم 5/1 را برداشته و یک کانال عقبی اضافه کرده است. EX   Dolby Digitalاز این فرمت استفاده می کند و کانال اضافی را به دو بلندگوی عقبی چپ و راست تفکیک می سازد. DTS-ES از طرف دیگر از بلندگوی مرکزی عقب نیز استفاده می کن. DTS Neo:6 می تواند یک فرمت 6 کاناله را پشتیبانی کند.

دالبی دیجیتال - 6.1 ( 6 بلندگو + ساب ووفر

 

 

7/1 ( 7 بلندگو + ساب ووفر ):

دالبی پرولاجیک 2 کانالهای جداگانه ای برای بلندگوهای عقبی چپ و راست دارد بیش از آنکه یک کانال را تفکیک و روانه دو باند سازد.

سینمای خانگی چیست ؟

در حقیقت سیستم صدا چیزیست که تجربه سینمای خانگی را کامل می سازد اما اولین چیزی که شاید بیش از هر چیز توجه شما را در هنگام قرارگیری در مقابل صفحه تصویر به خود جلب کند، تلویزیون است.

 

تلویزیون دید مستقیم استاندارد:

بزرگترین متغیر در یک سیستم سینمای خانگی، تلویزیون است و فاکتور اصلی که قیمت تلویزیون را تعیین می کند اندازه وکیفیت تصویر است.

تلویزیونهای دید مستقیم ( Direct-view televisions ): ما با این دسته از تلویزیون ها ( اصطلاحا تلویزیونهای لامپی ) آشنایی بیشتری داریم. در این مدل ها یک لوله اشعه کاتدی (CRT) و یک تفنگ الکترونی scanning electron gun ( حرکت خط به خط الکترونی در سطح داخلی صفحه نمایش، جهت روشن کردن فسفری که تصویر را تشکیل می دهد ) وجود دارد. تلویزیونهای دید مستقیم خوب یک تصویر عالی را ارسال می کنند. اما بدلیل تکنولوژی بکار رفته در آن (CRT) در ابعاد خاصی محدود می شوند. بزرگترین صفحه تلویزیون دید مستقیمی را که می توان امروزه یافت قطری در حدود 40 اینچ دارد . . .

 
 

  


 

جمعه, 02 خرداد 1393 17:48

آزمایش عینک سه بعدی آناگلیف شما

نوشته شده توسط

 

آزمایش عینک سه بعدی آناگلیف

 

تصویری از رئیس جمهور امریکا در سال ۲۰۱۳ که با عینک سه بعدی آناگلیف مقوایی در حال مشاهده فیلم سه بعدی آناگلیف می باشد.

همانطور که میبینید عینک های سه بعدی آناگلیف مقوایی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و حتی رئیس جمهور امریکا نیز از عینک سه بعدی مقوایی استفاده می کند و هنوز  کاربردهای  ویژه  خود  را  حفظ کرده است (این مطلب در عکس های سه بعدی چاپ شده  کتاب سه بعدی  و مجله سه بعدی بیش از  هر چیز نمایان است) اما مطلب مهم استاندارد بودن این عینک ها می باشد که در پاین تصویر به چند مورد مهم اشاره خواهم کرد.

 

قبل از هر چیز جهت خرید عینک های سه بعدی آناگلیف باید به چند نکته توجه داشته باشید تا پس از خرید در استفاده و دید سه بعدی دچار مشکل نشوید.

ارزش و کارایی عینک سه بعدی آناگلیف و سایر عینک های سه بعدی در فیلتر های آن می باشد. این  فیلترها ساخت کشور امریکا و انگلیس هستند که به عنوان شیشه عینک استفاده می شود؛ بنابراین کیفیت دید عینک سه بعدی و کارایی آن با فیلترهای مخصوص خود  تضمین می شود.

بنابراین کیفیت دید عینک سه بعدی و کارایی آن با فیلترهای مخصوصی تضمین می شود که دارای ویژگی های زیر باشد و هیچ ارتباطی به بدنه مقوایی و یا پلاستیکی آن ندارد.

الف) شفافیت کامل جهت عبور نور

ب) خلوص و اشباء رنگ فیروزه ای و قرمز در فیلترها

ج) دارا بودن کد رنگهای آناگلیف برای حذف رنگهای مکمل در فیلترها


" متاسفانه عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی که در حال حاضر توسط افراد سودجو تولید می شود در فروشگاه های اینترنتی و در سطح شهرها به فروش میرسد و هیچ نظارت کیفی بر این اجناس وجود ندارد.  نتیجه خرید  و  فروش  عینک های  سه بعدی  تقلبی باعث  بدبینی و دلسردی مشتری  نسبت به  سایر  محصولات  سه بعدی  استاندارد  ختم  می شود ".

 عینک های سه بعدی آناگلیف تقلبی به دلیل استفاده از طلق های آبی و قرمزی که از آنها برای جلد کردن کتاب و جزوات استفاده می شود به هیچ وجه کاربرد ندارد و فقط شکل ظاهری آنها مشتری را فریب می دهد، در حالی که رنگ و جنس شیشه های عینک سه بعدی از فیلترهای مخصوص و گران قیمتی ساخته می شود که دارای شفافیت و کد رنگ با استاندارد بین المللی می باشد و همچنین، این استاندارد بر روی تمامی نرم افزارهایی که تصاویر سه بعدی می سازند نیز اعمال شده است تا هماهنگی عینک های سه بعدی استاندارد با نرم افزارها یکسان باشد.

بنابراین بدنه مقوایی عینک های سه بعدی به هیچ وجه به کیفیت دید آنها ارتباط ندارد و فقط برای سبکی – کم حجم بودن و سایر موارد . . . از مقواهای زخیم ساخته می شود.

حال توجه داشته باشید کسانی که ساخت عینک سه بعدی را با دو طلق آبی و قرمز بسیار معمولی در فضای مجازی تبلیغ و آموزش می دهند خود نه تجربه ای در این خصوص دارند و نه تا به حال تصویر سه بعدی استانداردی را مشاهده کرده اند . . . و فقط قصد اظهار فضل و برای پر کردن صفحات وب سایت خود تلاش می کنند.

هیچ وقت گول این افراد را نخورید چون عقل کمپانی های معروف امریکا و انگلیس از این افراد بیشتر است که کارخانه ای عظیم را برای ساخت فیلترها  و عینک های سه بعدی گوناگون راه اندازی کرده اند.

برای امتحان می توانید با رنگهای زیر عینک سه بعدی خود را آزمایش کنید و از صحت و سلامت آن آگاه شوید. ابتدا با رنگ فیروزه ای عینک خود مربع ها را نگاه کنید و بعد با رنگ قرمز . . . اگر رنگ فیلتر فیروزه ای عینک شما مربع قرمز را نامرئی و مربع فیروزه ای را سفید نشان دهد یعنی عینک شما از فیلتر استانداردی ساخته شده است. این آزمایش باید روی فیلتر قرمز عینک شما نتیجه ای معکوس را نشان دهد تا از استاندارد بودن عینک سه بعدی آناگلیف خود مطمئن شوید.

 

 

 

 

 

اتفاقی که در تصویر متحرک پایین می افتد همان اتفاقی می باشد که شما برای آزمایش سالم بودن عینک سه بعدی آناگلیف خود تجربه خواهید کرد

 

 

 


آزمایش سالم بودن عینک سه بعدی آناگلیف

منبع و لینک به وب سایت: www.iran3dcenter.com